KARTONPİYER UYGULAMASI - Makine Parkı - Blog - Volkan İnşaat, Ankara İnşaat Firmaları, Isı Yalıtımı, Entegre, Baumit,
KARTONPİYER UYGULAMASI

 

                                       TEKNİK BİLGİ FÖYÜ

Alçı Kartonpiyer uygulaması anlatacagım sekilde yapılır,Kartonpiyer ebatına göre ölçüsü alınarak çırpi ipi vurularak zeminin düzgünlügü cıkartılır.Eger zemin boyalı ise çırpı ipinin iç kısımı belli aralıklarla kırılarak saglam tutması saglanır.
 
Rutus ve temizleme işlemi bittikden sonra sulu alçı vurularak parlaklık ve makyajı yapılır,Boya uygulancak hale gelmiş bulunmaktadır.
Kartonpiyer alçı, polistren ve stropiyer olmak üzere çesitlenmistir,günümüzde kartonpiyer çok yaygın hale gelmis bulunmakta.Alçı kartonpiyer polyester kalıplara alçı dökülerek hazırlanır içerisine tutucu olsun die keten konmaktadır.
 
Alçı Kartonpiyerler boyalı zeminde kırma yapılmadan uygulanmamaktadır,alçı kartonpiyer uygulama bittigi anda hemen boyanamaz, bir hafta kuruma süresi gerekmektedir,plastik ve yaglı boya ile boyanaılabilir.
 
Stropiyer,Polistren hazır kartonpiyerler ise eps denilen köpükden imaal edilmektedir,uygulanması basit olup binalara yük getirmez,düsme tehlikesi yoktur,Hazır kartonpiyerler uygulama bittigi anda boyanabilir,plastik ve tavan boyası ile boyanmaktadır, yaglı boya ile boyanmaz erir .

KARTONPİYER ÇEŞİTLERİ
 

  • Alçı Kartonpiyer
  • Çiçekli Kartonpiyer
  • Sade kartonpiyer
  • Kutulu kartonpiyer
  • Polistren Kartonpiyer
  • Stropiyer
  • Hazır Kartonpiyer
  • Köpük Kartonpiyer

 
 
Kırılan yerler tozu alınarak yıkanır. Kartonpiyer duvar ölçüleri alınarak gönyeleri kesilir içköse ve dıs köse die ayırılır, yapıstırılacak kartonpiyer sayısına göre bir legende alçı yapılır ,alçı kıvamını alınca kesilen kartonpiyer belirli yerlerine alçı konarak yapıstırılır,ekyerlerinin arası alçı ile tesviye edilir,ekyerlerindeki alçılar sistre yardımı ile rendelenerek temizlenir,köseler çelik dedigimiz metalle temizlenerek fazlalıklar alınır.
 
Rutus ve temizleme işlemi bittikden sonra sulu alçı vurularak parlaklık ve makyajı yapılır,Boya uygulancak hale gelmiş bulunmaktadır.

+90 312 354 78 62
© Volkan İnşaat Tüm Hakları Saklıdır. Artpub Medya 2017